Balustrades, Pergola's en Pilaren / Pilaren en Kapitelen
Pilaren en Kapitelen van Italpark voor uw toegangspoort of als ondersteuning van een pergola of prieel in Romeinse stijl.
Pilaren in Romeinse stijl zijn er uit één stuk, bijvoorbeeld pilaar Creta of opgebouwd uit verschillende elementen, bijvoorbeeld onze pilaar Liscio.
Deze pilaar en nog vele andere pilaren uit ons assortiment zijn modulaire zuilen, waarbij u kunt kiezen uit verschillende vormen en lengtes.
De pilaren bestaan uit:
1. Basement (voetstuk),
2. Schacht bestaande uit verschillende elementen,
3. Kapiteel (bovenkant pilaar),
4. evt. een Ornament, bijvoorbeeld een dennenappel of bol.
Een Kapiteel of kopstuk is de bekroning, kopstuk of bovenbeëindiging van een zuil, pilaar, pijler of pilaster, in de regel om de last of kracht op een smaller draagvlak over te brengen, veelal voorzien van beeldhouwwerk. Aan de onderzijde van het kapiteel vormt de astragaal de verbinding met de zuilschacht.
De meeste kolommen en pilaren zijn hol van binnen. Wij raden u aan om de holte met beton vol te gieten of te voorzien van een dikwandige stalen pijp. Dit om de levensvatbaarheid en veiligheid te ondersteunen.
Op aanvraag kunnen wij deze werkzaamheden voor u verzorgen. Ook voor de plaatsing en installatie kunt u een beroep op ons doen.